תקועים בנתב"ג בלי דרכון? המחירים יירדו

בשורה ממהלך הייעול של רשות האוכלוסין: מחיר הנפקת דרכון בנתב"ג יוזל ב-40%, ויעמוד על 700 שקל במקום 1120 שקל לדרכון לבגיר – זאת במסגרת תכנית ייעול ברשות. גם מחיר הנפקת דרכון לקטין יופחת ויעמוד על רמה של 400 שקל, במקום 560 שקל עד כה.

במסגרת התכנית החדשה, שמימונה הושג במסגרת חלוקת התקציב החדש, ייפתחו גם 30 לשכות חדשות. סילבן שלום, המשנה לראש הממשלה ושר הפנים, אמר כי "עם כניסתי לתפקיד, הבטחתי לבצע רפורמה אמיתית לשיפור השירות לציבור בלשכות האוכלוסין והיום אני שמח לבשר שהרפורמה הזו מתחילה לנוע קדימה".

לשכת רשות האוכלוסין וההגירה בנתב"ג משרתת בימי שגרה בעיקר נוסעים שגילו לפני עלייתם לטיסה שדרכונם אינו בתוקף. מאחר שמדובר בהליך שמבוצע ברגע האחרון, מחיר השירותים הניתנים בשדה התעופה בהתאם. בחודש שעבר נאלצו נוסעים רבים לשלם את המחיר הגבוה להנפקה בעקבות שביתת עובדי רשות האוכלוסין, שהשביתו את כל סניפי רשות האוכלוסין מלבד לסניף נתב"ג.

"הגעתי ב-8:30 בבוקר ללשכה בחולון והודיעו לי שהם בעיצומים", סיפרה אז מזל מלול. "אני צריכה את הדרכון לנסיעה בחודש הבא, ומכיוון שאני לא רוצה לחכות לרגע האחרון, הגעתי לנתב"ג.

גם כאן בהתחלה לא רצו לקבל אותי אבל אני לא מתכוונת לוותר".

שושי פרץ מהרצליה נשלחה מלשכת משרד הפנים בעיר לנתב"ג: "גיליתי שיש עיצומים רק כשהגעתי למשרד הפנים בהרצליה. זה לא היה כתוב בשום מקום. אנחנו צריכים לטוס לביקור משפחתי בימים הקרובים ואי-אפשר לחכות עם זה ולהמר שהשביתה תיגמר, לכן הגעתי לכאן. זה ביזיון. בעיקר מרגיז שזה עולה כאן 1,100 שקל. לשלם על נייר כל כך הרבה כסף, ועוד בשיא עונת הקיץ, זו חוצפה גדולה".

מקור : ynet

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4688979,00.html